ברגעים הקריטיים של שרת ה-SQL Server שלך – ApexSQL Log

או איך הצלתי את שרת ה-SQL Server של הלקוחות שלי (וחזרתי הביתה בזמן לארוחת ערב)

מאת: דימה גיזרסקי, מנכ"ל Performit

דבר אחד משותף לכל הלקוחות שלנו - כולם תלויים בפעילות התקינה של מסד הנתונים הארגוני (database) כדי לשמור על פעילותו השוטפת של הארגון. לכן, בחרתי להתמקד היום בתכנת ApexSQL Log - כלי ייחודי ועוצמתי המשמש אותי באופן קבוע בפתרון בעיות שכיחות של לקוחותינו בעבודה מול שרתי SQL Server.

אביא בפניכם שני מקרים, שתי בעיות בהן נתקלתי לאחרונה,
מקרה ראשון הוא של מנהל משאבי-אנוש בחברת פיננסים שרצה לעדכן את שכרו של אחד מעובדי-החברה. בשל טעות בהקלדת הפקודה, שונה שכרם של כל עובדי החברה לשכרו של אותו העובד. כעת ניצב הלקוח בפני דילמה עסקית וטכנולוגית קשה,
האם לשחזר את המערכת (Restore) לנקודה בה נעשתה הטעות? פעולה זו תתקן אמנם את הטעות, אך האם זה שווה את איבוד כל המידע שנאגר במערכת מרגע שנעשתה?

מקרה שני, מתכנת בחברה מתחום הקמעונאות נתבקש לעדכן מוצר חדש במערכת. בשל טעות אנוש, החיל המתכנת את זהות המוצר החדש על טבלת כל המוצרים, ומאותו הרגע הפכה לחברה של מוצר אחד בלבד. מה עליו לעשות כעת?
האם לשחזר את מאגר הנתונים מהגיבוי (בהנחה שקיים גיבוי)? בהתחשב בגודל ה-database, פעולה זו עלולה להשבית את הארגון למשך שעות ואפילו ימים. האם חברה בתחום הקמעונאות יכולה להרשות לעצמה השבתת מאגר הנתונים אפילו למספר דקות?

! ApexSQL Log to the rescue

בנקודות קריטיות אלו הגעתי להציל את היום כאשר תכנת ApexSQL Log באמתחתי. תכנה חכמה זו מבית ApexSQL יודעת לא רק לאתר ולתקן נזקים נקודתיים בשרת, אלא גם לבטל (undo) את השפעתן של פעולות בלתי-רצויות, וזאת ללא צורך בשחזור מלא או בהשבתת המערכת.
בעזרת התכנה איתרתי בקלות את הטרנזאקציות שנעשו, וייצרתי טרנזאקציה הפוכה שביטלה את קודמותיה (compensation). במילים אחרות, שיחזרתי את טבלת משכורותיהם של עובדי החברה הפיננסית בלי לאבד פיסת מידע (ובלי שהדבר נודע להם...), והשבתי לחברה הקמעונאית את סל מוצריה בלי לפגוע בפרודוקטיביות בסיס הנתונים של הארגון.

ApexSQL Log - מוצר הדגל של חברת ApexSQL - הינו תוצר של שנות פיתוח ועבודה רבות מול יומן הפעולות של שרתי SQL Server, תוך למידת מגוון האספקטים הקיימים בהם.
היכולת הייחודית של ApexSQL Log לקרוא ולפענח בדיוק מושלם את יומן הפעולות של שרתי SQL Server, מאפשרת לו לספק פתרונות ייחודיים לניהול וייעול בסיס הנתונים של הארגון, אשר אינם קיימים בכלים קונבנציונאליים אחרים.

אני מזמין אתכם להתנסות ביכולות של ApexSQL Log בעצמכם,
הורידו גרסת נסיון חינם מהאתר שלנו וקבלו שעתיים תמיכה ללא תשלום